Eliminați din Cupă în 3 minute: CSM Râmnicu Vâlcea - Gaz Metan Mediaș 2-1

Gaz Metan Mediaș a pierdut în ultimele minute calificarea în faza superioară a Cupei României la fotbal. Marți după amiaza, jucătorii pregătiți de Ion Balaur au evoluat, în deplasare, cu CSM Râmnicul Vâlcea. La finalul partidei, fotbaliștii medieșeni au trebuit să se recunoască învinși cu 2-1, după ce gazdele au revenit miraculos în ultimele 4 minute ale partidei. Medieșenii au deschis scorul în minutul 59 prin Muntean, gazdele egalând în minutul 89 prin Staicu. În al doilea minut al prelungirilor, Piscanu a înscris golul calificării pentru vâlceni. Pentru medieșeni urmează meciul din etapa a 3-a a ligii secunde cu Șoimii Pâncota. Partida este programată vineri, 11 septembrie 2015, de la ora 18.