Victorie după două goluri superbe: Gaz Metan Mediaș - Chindia Târgoviște 2-1

Gaz Metan Mediaș a învins miercuri seara în cadrul ultimei etape a turului cu scorul de 2-1, formația Chindia Târgoviște. Meciul a început cum nu se poate mai bine pentru medieșeni, Liviu Băjenaru reușind să deschidă scorul cu un eurogol, după ce mingea șutată din afara careului a intrat în poartă, în ciuda opoziției portarului din Târgoviște. În minutul 29, Chindia a reușit să egaleze prin George Cherchez, 1-1 fiind scorul pauzei. În repriza secundă, medieșenii au domiant copios partida, golul victoriei venind după o altă execuție perfectă a lui Figliomeni. În urma acestui rezultat, Gaz Metan Mediaș acumulează 25 de puncte și se clasează pe locul doi în seria a doua a ligii secunde. Medieșenii joacă duminică, 15 noiembrie, de la ora 13.30 pe teren propriu cu UTA Arad, meciul fiind transmis în direct de DigiSport și DolceSport.