Victorie pe terenul liderului: CSM Râmnicu Vâlcea - Gaz Metan Mediaș 0-1

Gaz Metan Mediaș a câștigat ,sâmbătă, cu 1-0 pe terenul lui CSM Rm. Vâlcea, liderul din Seria 2 a Ligii a 2-a. După 0-0 la pauză, Cristian Gavra - atacantul împrumutat de la Viitorul - a marcat singurul gol al meciului, în minutul 84. Meciul a fost unul deloc spectaculos, fără multe faze de poartă, cu multe întreruperi, iar primul şut pe spaţiul porţii a venit abia în minutul 71, când Andrei Artean a tras din lovitură liberă. Radu Georgescu ar fi putut egala în al cincilea minut al prelungirilor, dar a ratat incredibil din 6 metri, trimiţând cu capul direct în portarul Aleaxandru Greab. Gaz Metan joacă în etapa a 21-a pe terne propriu cu FC Brașov. Partida este programată marți, 8 martie 2016, de la ora 19.