După ce în cursul nopţii de vineri spre sâmbătă, 5 membri ai unei familii din Valea Viilor au ajuns în stare gravă la Spitalul Municipal Mediaş după o intoxicaţie cu ciuperci, sâmbătă seara la Compartimentul de Primire Urgenţe al unităţii medicale medieşene a ajuns o fetiţă de 4 ani tot cu intoxicaţie cu ciuperci. Micuţa a fost adusă de echipajul SMURD Dumbrăveni, iar în momentul preluării la Urgenţa din Mediaş, copila era în comă de gradul I. Ea va fi transferată de Urgenţă la Spitalul de Pediatrie din Sibiu.
ALERTĂ - Fetiţă de 4 ani, ÎN COMĂ la spitalul din Mediaş. S-a INTOXICAT cu CIUPERCI
După ce în cursul nopţii de vineri spre sâmbătă, 5 membri ai unei familii din Valea Viilor au ajuns în stare gravă la Spitalul Municipal Mediaş după o intoxicaţie cu ciuperci, sâmbătă seara la Compartimentul de Primire Urgenţe al unităţii medicale medieşene a ajuns o fetiţă de 4 ani tot cu intoxicaţie cu ciuperci. Micuţa a fost adusă de echipajul SMURD Dumbrăveni, iar în momentul preluării la Urgenţa din Mediaş, copila era în comă de gradul I. Ea va fi transferată de Urgenţă la Spitalul de Pediatrie din Sibiu.