FOTO - ACCIDENT GRAV în judeţ. DOUĂ PERSOANE au ajuns la spital


Două persoane din Craiova au ajuns la spital, joi, în urma unui accident care a avut loc la ieşirea din municipiul Sibiu, în Şelimbăr. Un şofer din Sibiu nu a acordat prioritate autoturismului în care circulau cele două persoane. „Pe DN, în afara localităţii Şelimbăr,  a avut loc un accident pe fondul neacordării de prioritate. Un conducător auto, la ieşirea de pe un drum lateral, nu a acordat prioritate unui alt autoturism care circula regulamentar din direcţia Sibiu - Vâlcea, intrând în coliziune cu acesta”, a declarat Anca Bloanca, purtătorul de cuvânt al IPJ Sibiu. La spital au ajuns o femeie de 27 de ani şi un bărbat de 40 de ani, ambii din autoturismul care circula regulamentar. „În urma accidentului rutier, la UPU au ajuns doi pacienţi, o femeie de 27 de ani şi un bărbat de 40 de ani, ambii din Craiova. Pacienta a suferit o fractură cu deplasare la ambele oase ale braţului stâng, precum şi o subluxaţie a articulaţiei mâinii stângi. Fractura necesită intervenţie chirurgicală, dar pacienta nu va rămâne internată la Spitalul din Sibiu, urmând să meargă la Craiova. Bărbatul a suferit un traumatism cranio-cerebral, în condiţiile în care la vârsta de 16 ani a suferit o intervenţie chirurgicală la cap, tot în urma unui accident rutier. Pacientul a mai fost diagnosticat cu contuzie sternală şi contuzii la mâna dreaptă şi genunchiul drept”, a spus Decebal Todăriţă, purtătorul de cuvânt al Spitalului Clinic Judeţean de Urgenţă Sibiu.
Un produs Blogger.