5 membri ai unei familii, printre care şi un copil de 2 ani, au ajuns vineri noaptea la Spitalul Municipal Mediaş după ce s-au intoxicat cu ciuperci. 3 persoane, printre care şi minorul de 2 ani se aflau în stare foarte gravă şi au fost transferate la Spitalul Clinic Judeţean Sibiu. Cel mai probabil, oamenii au consumat ciupercile în cursul zilei de vineri. Alţi doi membri ai familiei au rămas sub supraveghere la Spitalul Municipal Mediaş. Potrivit unor surse, soţii care s-au intoxicat şi ei cu ciuperci trebuiau să fie sâmbătă naşi de cununie. Voi reveni cu detalii în cursul zilei de astăzi.
O FAMILIE ÎNTREAGĂ a ajuns la SPITALUL din Mediaş după o INTOXICAŢIE cu CIUPERCI
5 membri ai unei familii, printre care şi un copil de 2 ani, au ajuns vineri noaptea la Spitalul Municipal Mediaş după ce s-au intoxicat cu ciuperci. 3 persoane, printre care şi minorul de 2 ani se aflau în stare foarte gravă şi au fost transferate la Spitalul Clinic Judeţean Sibiu. Cel mai probabil, oamenii au consumat ciupercile în cursul zilei de vineri. Alţi doi membri ai familiei au rămas sub supraveghere la Spitalul Municipal Mediaş. Potrivit unor surse, soţii care s-au intoxicat şi ei cu ciuperci trebuiau să fie sâmbătă naşi de cununie. Voi reveni cu detalii în cursul zilei de astăzi.