Un membru al Clanului CIURARILOR din Mediaş, REŢINUT pentru TRAFIC DE DROGURI. Detalii INCREDIBILE de la DIICOT


Doi tineri din Mediaş au fost reţinuţi de procurorii DIICOT Sibiu pentru trafic de droguri de risc. Cei doi au fost aduşi la sediul DIICOT Sibiu pentru audieri,  iar în cursul zilei de vineri, 7 iunie, urmează să fie prezentaţi  instanţei de judecată cu propunerea de arestare preventivă pentru 29 de zile pentru trafic de droguri. Potrivit anchetatorilor, cei doi tineri au antecedente şi distribuiau haşis atât în Mediaş, cat şi în alte zone ale judeţului. "În dosar sunt două persoane în varstă de 30 şi 24 de ani din Mediaş învinuite de trafic de droguri de risc", a declarat procurorul şef la DIICOT Sibiu, Danusia Boicean. Unul dintre ei, cunoscut drept "Gică Arsu", este fost membru al grupării de interlopi "Ciurarii",  reţinut în dosar pentru infracţiuni de mare violenţă şi inşelăciune, dar necondamnat. Cei doi au format o reţea de aproximativ 20 de consumatori în Mediaş cărora le vindeau haşiş, canabis şi etnobotanice. Preţul pentru o "bilă" de haşiş era de 50 de lei, iar în cazul în care se cumparau mai mult de 10 grame, un gram se vindea cu 30 lei. Din estimările anchetatorilor, pe piaţa locală s-au vândut cantităţi însemnate de droguri. Ultima "aprovizionare" a fost de 3 kilograme, marfă pe care cei doi au îngropat-o iar acum poliţiştii şi procurorii încearcă să-i dea de urmă cu ajutorul câinilor.
Un produs Blogger.