VIDEO - Trebuiau să fie NAŞI la NUNTĂ, dar AU AJUNS LA SPITALUL din Mediaş



O întreagă familie din Valea Viilor a ajuns în timpul nopții de vineri spre sâmbătă la Spitalul Municipal Mediaș, după ce au consumat ciuperci adunate din pădure. Potrivit ISU Sibiu, oamenii au sunat la 112 în jurul orei 2.30 și au solicitat intervenție de urgență, acuzând o intoxicaţie cu ciuperci. "Am fost solicitaţi să intervenim pentru o familie care acuza intoxicaţie cu ciuperci. La faţa locului s-a deplasat o ambulanţă SAJ şi SMURD Copşa Mică. Au fost transportate la Spitalul din Mediaş patru persoane: mama, tatăl, bunica şi un copil în vârstă de 2 ani şi jumătate", a spus Ovidiu Bratoşin, purtătorul de cuvânt al ISU Sibiu. Pentru că starea lor s-a agravat, în jurul orei 4, copilul în vârstă de 2 ani şi jumătate. tatăl lui şi bunica au fost duşi cu ambulanţa la Spitalul Clinic de Urgenţă Sibiu. Sâmbătă în jurul orei 12, minorul de 2 ani şi tatăl acestuia au ieşit din comă. Ei rămân în continuare internaţi în Secţia Reanimare a Spitalului Clinic Judeţean Sibiu. O femeie de 63 de ani este în continuare în comă, fiind ventilată mecanic Rudele bolnavilor spun că membrii familiei care s-a intoxicat cu ciuperci ar fi trebuie să fie naşi astăzi la o nuntă. Mai sus am postat declaraţia managerului Spitalului Municipal Mediaş, medicul primar chirurg Bogdan Burghelea, despre starea persoanelor intoxicate cu ciuperci.
Un produs Blogger.