DE SPERIAT - Aproape 200 de AMENZI pentru VITEZĂ pe şoselele din judeţul Sibiu


În cadrul acţiunilor desfăşurate joi, 8 august 2013, pe linia nerespectării regimului legal de viteză poliţiştii rutieri au ridicat în vederea suspendării 4 permise de conducere şi 2 certificate de înmatriculare şi au aplicat 253 de sancţiuni contravenţionale. Astfel:
-2 conducători auto au fost sancţionaţi contravenţional pentru depăşirea regimului legal de viteză, fiind aplicată şi măsura complementară de suspendare a dreptului de a conducere autovehicule pe drumurile publice pentru o perioadă de 90 de zile;
-2 conducători auto au fost sancţionaţi contravenţional pentru depăşire neregulamentară, fiind aplicată şi măsura complementară de suspendare a dreptului de a conducere autovehicule pe drumurile publice pentru o perioadă de 30 de zile;
-181 de conducători auto au fost sancţionaţi contravenţional pentru depăşirea regimului legal de viteză;
-pentru neportul centurii de siguranţă au fost aplicate 22 de sancţiuni contravenţionale, iar alte 44 de sancţiuni au fost aplicate pentru alte abateri la regimul circulaţiei;
-totodată, au fost reţinute 2 certificate de înmatriculare.
Un produs Blogger.