FOTO HALUCINANT - Se FURĂ la doi paşi de SEDIUL Primăriei Mediaş





Este absolut incredibil tupeul hoţilor de capace de canal. În cursul zilei de sâmbătă am primit câteva poze din partea unui cititor Mediaş Breaking News Blog, care arată pericolul lăsat în urmă de hoţii de capace de canal. La doi paşi de sediul Primăriei Mediaş s-au furat mai multe capace de la canale. Problema este că au fost furate de o vreme şi nimeni nu se sinchiseşte să le înlocuiască. Unul dintre canalele care a rămas fără capac este situat lângă casieriile Electrica Mediaş, un loc prin care circulă zilnic sute de persoane. Riscul ca una dintre aceste persoane să îşi rupă un picior sau să sufere alte răni este destul de mare. Dar totuşi, cei de la societăţile de colectare a fierului vechi chiar nu se întreabă niciodată de unde provine "marfa" adusă de diverşi oameni?
Un produs Blogger.