FOTO ŞI VIDEO - Bărbatul ABANDONAT lângă spitalul din Mediaş, INTERNAT la UAMS



Vă aduceţi aminte de bărbatul abandonat lângă Spitalul Municipal Mediaş, care a stat o zi întreagă aproape gol? Ei bine, Direcţia de Asistenţă Socială Mediaş s-a ocupat din acel moment de caz şi pot să vă spun că după efectuarea unor investigaţii şi analize medicale, s-a stabilit diagnosticul bărbatului şi se depun toate eforturile pentru încadrarea acestuia într-un grad de handicap. "A fost diagnosticat cu tumoră cerebrală, epilepsie secundară şi tulburări organice de personalitate. Tumoarea cerebrală a fost extirpată şi în prezent domnul Doroga este internat în Unitatea de Asistenţă Medico Socială unde primeşte îngrijirile necesare. Totodată se fac demersuri necesare în vederea încadrării într-un grad de handicap şi pentru obţinerea pensiei de invaliditate", mi-a spus Mihaela Conea, directorul Direcţiei de Asistenţă Socială Mediaş. AICI găsiţi toate informaţiile din 18 mai 2013, despre bărbatul abandonat lângă spitalul din Mediaş.
Un produs Blogger.