Au făcut o mizerie de nedescris, iar acum au fost puşi să adune gunoaiele făcute tot de ei. Locuitorii de pe strada Tineretului din Mediaş, mai exact din blocurile 3 şi 5, au fost "invitaţi" să cureţe zona care este pur şi simplu sufocată de gunoaie. Vineri dimineaţa, viceprimarul Mediaşului, alături de reprezentanţi ai Direcţiei de Asistenţă Socială, EcoSal Mediaş şi Serviciului Public de Ecologizare au organizat o acţiune de igienizare a celei mai mizerabile zone din oraş. Doar că de această dată, medieşenii care locuiesc în cele două blocuri-ghetou au fost poftiţi să adune gunoaiele aruncate tot de ei. Mai sus am postat imagini din timpul acţiunii de ecologizare, dar şi declaraţiile viceprimarului de Mediaş-George Petrescu şi directorului Direcţiei de Asistenţă Socială Mediaş-Mihaela Conea.
FOTO ŞI VIDEO - Ei au făcut o MIZERIE INCREDIBILĂ, tot ei au fost SCOŞI LA CURĂŢENIE
Au făcut o mizerie de nedescris, iar acum au fost puşi să adune gunoaiele făcute tot de ei. Locuitorii de pe strada Tineretului din Mediaş, mai exact din blocurile 3 şi 5, au fost "invitaţi" să cureţe zona care este pur şi simplu sufocată de gunoaie. Vineri dimineaţa, viceprimarul Mediaşului, alături de reprezentanţi ai Direcţiei de Asistenţă Socială, EcoSal Mediaş şi Serviciului Public de Ecologizare au organizat o acţiune de igienizare a celei mai mizerabile zone din oraş. Doar că de această dată, medieşenii care locuiesc în cele două blocuri-ghetou au fost poftiţi să adune gunoaiele aruncate tot de ei. Mai sus am postat imagini din timpul acţiunii de ecologizare, dar şi declaraţiile viceprimarului de Mediaş-George Petrescu şi directorului Direcţiei de Asistenţă Socială Mediaş-Mihaela Conea.