Marko Marovic - Normal, VREAU SĂ CÂŞTIG ÎMPOTRIVA Gazului Metan


Pentru fundașul stânga al lui ACS Poli jocul de luni are o însemnătate specială. Gaz Metan Mediaș a fost prima echipă din Româna la care a evoluat iar Marko Marovic simte astfel o motivație suplimentară pentru victorie. Fundașul stânga își dorește o nouă victorie în Liga I și mizează pe sprijinul publicului, care a venit în număr mare în prima rundă. “Ne așteaptă un adversar foarte serios. Au rezultate mai puțin bune dar le-au lipsit jucătorii în stare de suspendare. Eric și Astafei au plecat, au fost slăbiți. Noi însă trebuie să ne concentrăm să dăm maximum, ca și cu CFR. Sperăm ca publicul să devină la fel ca și cu Dinamo, al 12-lea jucător, și că ne va duce spre victorie. Le mulțumesc încă o dată pentru sprijinul de la acel meci”, a declarat Marko Marovic înainte de jocul cu Gaz Metan. Marovic (30 ani) a evoluat în Liga I mai întâi sub culorile medieșenilor. Acesta a evoluat timp de un an și jumătate pentru Gaz Metan, între 2009 și 2011. Apoi a plecat la Dinamo Tibilisi și pe urmă la Pecs în Ungaria, de unde a sosit la noua grupare bănățeană. “Ca orice jucător care pleacă de la echipă, normal că vreau să câștig împotriva lor. Am fost mulți preieteni la Mediaș, precum Trtovac, Markovic, dar pe teren vom fi adversari și voi dori să-i înving”, a spus Marovic.
SURSĂ TEXT ŞI FOTO - www.banatsport.ro
Un produs Blogger.