Inconştient. Doar aşa poate fi caracterizat un tânăr de 23 de ani din municipiul Mediaş, care duminică dimineaţa a furat un autoturism din curtea unei societăţi comerciale din municipiul de pe Târnava Mare şi a plecat la plimbare. Tânărul era băut destul de bine, având o concentraţie alcoolică de 0,51 miligrame/litru alcool pur în aerul expirat şi nu avea nici permis de conducere. "Şoferul" a fost prins de poliţişti după nici jumătate de oră în Brateiu. Pentru el, problemele de-abia au început. Va fi cercetat pentru conducerea unui autoturism pe drumurile publice fără permis de conducere şi sub influenţa băuturilor alcoolice, dar şi pentru furt calificat.
NEBUNIE - Un tânăr din Mediaş A FURAT o maşină şi a dat o tură. FĂRĂ PERMIS şi BINE BĂUT
Inconştient. Doar aşa poate fi caracterizat un tânăr de 23 de ani din municipiul Mediaş, care duminică dimineaţa a furat un autoturism din curtea unei societăţi comerciale din municipiul de pe Târnava Mare şi a plecat la plimbare. Tânărul era băut destul de bine, având o concentraţie alcoolică de 0,51 miligrame/litru alcool pur în aerul expirat şi nu avea nici permis de conducere. "Şoferul" a fost prins de poliţişti după nici jumătate de oră în Brateiu. Pentru el, problemele de-abia au început. Va fi cercetat pentru conducerea unui autoturism pe drumurile publice fără permis de conducere şi sub influenţa băuturilor alcoolice, dar şi pentru furt calificat.