Gaz Metan în semifinalele Cupei României după 1-0 cu Poli Timişoara

Cu evoluţii oscilante în campionat, Gaz Metan scrie istorie pentru club şi oraş în Cupa României. Jucătorii lui Cristi Pustai s-au calificat în premieră în semifinalele Cupei României, după ce au învins cu 1-0 Poli Timişoara, pe „Dan Păltinişanu”. Bud a deschis rapid scorul în minutul 8, însă din păcate, acelaşi Bud a fost accidentat în minutul 27 de o intrare rudimentară a lui Scutaru. Vârful împrumutat de la CFR Cluj a fost transportat de altfel cu ambulanţa la spital. Meciul a fost unul controlat de medieşeni, jucătorii lui Poli având doar câteva ocazii, rezolvate fie de portarul Răzvan Pleşca, fie de apărători. Per ansamblu, Pustai a „citit” foarte bine echipa timişoreană şi a reuşit să-i califice pe „lupii negri” în penultimul act al Cupei României. Felicitări jucătorilor, felicitări lui Cristi Pustai. Hai Gazu, nai băieţii!!!