NEBUNIE TOTALĂ: U Cluj - Gaz Metan Mediaş 3-4

Una dintre cele mai frumoase partide ale campionatului s-a disputat vineri seara la Cluj Napoca între Universitatea Cluj şi Gaz Metan Mediaş. O nebunie de meci, cu 7 goluri, unul mai frumos decât celălalt. Gaz Metan a deschis scorul în minutul 25 prin Dan Roman, iar clujenii au egalat prin Hidişan în minutul 36. La pauză a fost 2-1 pentru Gaz Metan, după ce Bawab a reuşit să înscrie în minutul 39 la o gravă greşeală a portarului Boşneag. Repriza a doua a fost cu siguranţă una total interzisă persoanelor cardiace. Ciprian Petre a înscris pentru 3-1 în minutul 66, iar două minute mai târziu, clujeanul Tony a redus din handicap. La 3-2 pentru Gaz Metan, Costin Gheorghe a marcat după numai 60 de secunde, în minutul 69, iar scorul a devenit 4-2 pentru medieşeni. Nebunia a continuat, iar Apostu a înscris pentru clujeni în minutul 78. În urma acestui rezultat, Gaz Metan Mediaş a adunat 37 de puncte şi a scăpat (aproape) definitiv de grijile retrogradării.Săptămâna viitoare, jucătorii antrenaţi de Gheorghe Mulţescu joacă în deplasare cu Dinamo Bucureşti.