VIDEO Cristian Dulca - M-am TEMUT de Ceahlăul, dar E BINE CĂ AM CÂŞTIGAT

Gaz Metan Mediaş e de neoprit. Medieşenii au câştigat cu 3-1 partida de pe teren propriu cu Ceahlăul Piatra Neamţ şi se află pe locul 5 în clasamentul Ligii I. Nemţenii au deschis scorul în minutul 14 prin Golubovic, însă Gaz Metan a egalat 3 minute mai târziu prin Florin Dan. Cu 3 minute înainte de pauză, Cristi Todea aduce Gazul Metan în avantaj cu un eurogol-şut senzaţional de la 25-30 de metri direct în vinclu. Scorul final a fost stabilit în minutul 71 de Tahar Aymen cu un alt eurogol. La finalul partidei, antrenorul Cristian Dulca a spus că se bucură foarte mult de această victorie, mai ales că ea vine după un joc nu tocmai convingător la Galaţi. Vă invit să urmăriţi declaraţiile lui Cristian Dulca.