VIDEO HORROR - ACCIDENTARE GROAZNICĂ pentru fotbalistul Gazului Metan, Dan Roman

ACTUALIZAREMedicii i-au fixat glezna lui Dan Roman şi i-au aplicat ghipsul. Vineri, jucătorul Gazului va fi operat la Cluj. Preşedintele clubului Gaz Metan Mediaş, Ioan Horoba, a vorbit despre accidentare la Radio GSP: "Mi-a adus aminte de faza cu Ardeleanu, cînd în locul lui Dinu a fost Lăcătuş". Dan Roman a primit verdictul medicilor: fractură de peroneu şi ruptură de maleolă la gleznă. Cristi Dulca a anunţat la Dolce Sport: "Cel puţin 6-7 luni va absenta".

ŞTIREA INIŢIALĂ - Accidentare horror pentru jucătorul Gazului Metan, Dan Roman. Acesta s-a ales cu piciorul rupt în minutul 38 al partidei din deplasare cu FC Botoşani. Faza s-a petrecut în minutul 38, imediat după golul 2 marcat de botoşăneni. Ciprian Dinu l-a forfecat pe Roman în marginea careului şi i-a rupt piciorul. După ce a primit minute bune ingrijiri pe gazon, atacantul Mediaşului a fost urcat în salvare şi trimis la spital. AICI găsiţi un MATERIAL VIDEO cu accidentarea lui Dan Roman.