SCRISOAREA DISPERĂRII din cartierul Moșnei din Mediaș


O veritabilă scrisoare a disperării am primit miercuri de la un cititor Mediaș Breaking News Blog din cartierul Moșnei:
"Este posibil să ne RUPĂ de vreo patru ori strada, să ne țină tot fără apă, de presiune la apă nu mai zic pentru că de câți ani lucrează la străzile de pe Moșnei noi nu mai avem presiune și apă avem numai cu porția că în fiecare zi se rupe câte o țeavă. Azi iarnă vecinii mei au fost inundați din cauza lor ptr că le-au pușcat țevile în casă!!!! Iar acum pe lângă toate astea lucrează cică la finalizarea străzii Dealului, ce finalizează numai ei știu pentru că lucrează de vreo 6,7 luni și încă nu sunt gata pentru că sparg și unde au reparat...canalele sunt neacoperite Doamne ferește să cadă un copil sau un vârstnic, și în caz de incendiu nu știu cum ar ajunge mașinile de pompieri!!!! Pur și simplu suntem disperați pentru că își bat joc de noi. Puteti veni să vedeti în ce hal arată strada la care se lucrează de câțiva ani...la finalizarea ei...peste câțiva ani presupun, va intra doar o mașină pe sens deoarece au îngustat foarte mult strada..să le fie rușine!!! Cât de curând se vor distruge și străzile de lângă deoarece zi de zi circulă cu mașini mari ce n-au ce căuta pe ele. Poate dacă publicați știrea se vor lua niște măsuri", mi-a scris respectivul cititor.
Un produs Blogger.