O nouă ÎNFRÂNGERE: Steaua București - Gaz Metan Mediaș 3-1

Gaz Metan a pierdut fără drept de apel partida din Ghencea, scor 1-3 cu Steaua București. Echipa campioană a deschis rapid scorul prin Keșeru în minutul 12. În minutul 49, Lucian Sînmărtean a reușit un gol direct din corner, iar în minutul 62, Keșeru a făcut dubla. Fotbaliștii pregătiți de Cristian Dulca au reușit golul de onoare prin Llullaku în minutul 69.
Gaz Metan Mediaș rămâne cu doar 8 puncte în clasamentul Ligii I și este obligată să câștige partida din etapa viitoare de pe teren propriu cu Viitorul Constanța, pentru a nu ajunge în zona extrem de periculoasă a clasamentului. Meciul dintre Gaz Metan Mediaș și Viitorul Constanța este programat vineri, 19 septembrie 2014, ora 18.30 și va fi transmis în direct de canalele Dolce Sport și Look Plus.