Victorie uriașă: Astra Giurgiu - Gaz Metan Mediaș 1-2

Gaz Metan Mediaș a obținut o victorie uriașă duminică seara la Giurgiu, contra Astrei. Jucătorii medieșeni au învins cu 2-1 la capătul unei partide trăite cu sufletul la gură de toți suporterii Gazului. Astra a deschis scorul în minutul 35 printr-un șut superb al lui Denis Alibec. Dan Roman a egalat în ultimul minut al primei reprize, iar Alex Curtean a înscris golul victoriei în minutul 51 după ce a transformat o lovitură de la 11 metri. În urma acestui rezultat, Gaz Metan Mediaș acumulează 29 de puncte și a urcat pe locul 12 al clasamentului Ligii I. Etapa următoare, medieșenii joacă pe teren propriu cu Oțelul Galați. Partida este programată joi, 30 aprilie 2015, ora 17, și va fi transmisă în direct de posturile DigiSport 1 și Look TV.