Joc lamentabil, rezultat pe măsură: Gaz Metan Mediaș - Șoimii Pîncota 1-1

Gaz Metan Mediaș a remizat pe teren propriu, scor 1-1, în partida disputată vineri seara în compania formației Șoimii Pîncota, în cadrul etapei a 3-a a ligii secunde. Fără niciun orizont și clarviziune în joc, dar și cu mingi aruncate spre jucătorii din avanposturi, fotbaliștii medieșeni au lăsat impresia de autosuficiență, considerând că adversarul poate fi ușor învins. Medieșenii au deschis scorul în minutul 36 prin Llullaku, care a transformat o lovitură de la 11 metri, însă oaspeții au tras un prim semnal de alarmă spre sfârșitul primei reprize, când au avut două ocazii mari de a marca. Partea secundă a însemnat un joc chinuitor, care a lăsat impresia că medieșenii se mulțumesc să conserve rezultatul, iar oaspeții aveau încercări timide de a pătrunde spre poarta lui Greab. În minutul 75, Alin Mihai restabilește egalitatea cu o lovitură de cap, iar medieșenii nu au mai avut puterea să înscrie golul victoriei, deși Vitinho Medeiros a avut două ocazii uriașe în finalul jocului. În urma acestui rezultat, Gaz Metan acumulează 7 puncte în clasamentul Ligii I, iar etapa următoare va juca în deplasare cu Universitatea Cluj Napoca. Partida este programată sâmbătă, 19 septembrie 2015, de la ora 11.