Meci nebun la Mediaș: Gaz Metan - CS Mioveni 3-3

Gaz Metan Mediaș a terminat la egalitate, scor 3-3, cu CS Mioveni, unul dintre cele mai spectaculoase meciuri din liga a doua. În partida de sâmbătă, jucătorii medieșeni au deschis rapid scorul prin Ciprian Petre, în minutul 5. Oaspeții au egalat rapid, în minutul 10, prin Năstăsie, însă Ciprian Petre a făcut dubla un minut mai târziu. Același Năstăsie a făcut și el dubla în minutul 23, iar la pauză scorul a fost 2-2. Oaspeții au trecut în avantaj în minutul 51, când Năstăsie a realizat hattrick-ul, după ce a transformat o lovitură de la 11 metri acordată ușor de arbitrul întâlnirii. Gaz Metan a început alergarea după egalare, a dominat repriza a doua, însă jucătorii medieșeni au ratat două ocazii uriașe. Golul de 3-3 a venit în minutul 90, când Llullaku a transformat o lovitură de la 11 metri. În al doilea minut al prelungirilor, oaspeții au ratat o lovitură de la 11 metri, scorul final fiind de 3-3. În urma acestui rezultat, Gaz Metan acumulează 11 puncte în seria a doua a ligii secunde la fotbal, iar etapa următoare va juca în deplasare cu Olimpia Satu Mare.