Criză profundă: Gaz Metan Mediaș - FCM Baia Mare 0-1

Gaz Metan Mediaș continuă seria neagră în Liga a doua. Sâmbătă dimineața, jucătorii pregătiți de câteva zile de Leo Grozavu au cedat pe teren propriu, scor 0-1, cu liderul FCM Baia Mare. Prima repriză a fost una săracă în ocazii, oaspeții având două oportunități bune în minutele 17 și 20 prin Păcurar, care a tras de două ori pe lângă poartă. Gaz Metan a replicat prin Romeo Roberto în ultimele două minute ale primei reprize, jucătorul reluînd o dată peste poartă cu o lovitură de cap, iar a doua oară lovind bara transversală. Repriza a doua a început cu o nouă lovitură de cap a lui Romeo Roberto, care a lovit a doua oară bara transversală. Oaspeții au marcat unicul gol al partidei în minutul 65, când Vasile Pop a finalizat cu un șut din interiorul careului un contraactac al băimărenilor. În urma acestui rezultat, Gaz Metan a coborât pe locul 8 al seriei a doua din Liga secundă.