Joc penibil, rezultat pe măsură: Gaz Metan - CSM Rămnicu Vâlcea 0-0

Fotbaliștii Gazului Metan au făcut o nouă partidă extem de slabă în fața propriilor suporteri, nereușind decât un rezultat de egalitate cu CSM Râmnicu Vâlcea, scor 0-0. Prima repriză a fost extrem de săracă în ocazii, medieșenii având totuși o bună oportunitate de a deschide scorul prin Figliomeni. După pauză, partida a continuat pe aceleași coordonate, cu o dominare sterilă a medieșenilor. Repriza secundă a consemnat două ocazii uriașe, câte una de fiecare parte, însă scorul final a rămas neschimbat, 0-0. În urma acestui rezultat, Gaz Metan acumulează 13 puncte în clasamentul ligii secunde, iar etapa următoare va juca în deplasare cu FC Brașov. Partida este programată sâmbătă, 10 octombrie 2015, de la ora 11.