Jucător al Gazului Metan, convocat la naționala României

Mijlocaşul medieşean Darius Olaru a fost convocat de selecţionerul naţionalei under-18 a României, Costel Enache, pentru cele două meciuri amicale cu reprezentativa under-19 a Moldovei, anunță www.tribuna.ro. Cele două echipe se vor întâlni joi, de la ora 15, la Orhei, şi sâmbătă, de la ora 11, la Chişinău.
Darius Olaru a fost folosit în 6 meciuri de către antrenorul Ion Balaur şi interimarul Flavius Şomfălean, în acest sezon. Mijlocaşul a jucat 80 de minute în prima etapă, la Arad, cu UTA Bătrâna Doamnă, 85 de minute acasă, cu Unirea Tărlungeni, a fost integralist în egalul de la Mediaş, cu Şoimii Pîncota. Tot într-un meci de pe teren propriu a intrat în repriza secundă, cu CS Mioveni. În următoarea rundă, a jucat toate cele 90 de minute cu Olimpia Satu Mare, în deplasare, iar sâmbăta trecută a jucat până în minutul 66 la Braşov, în partida pierdută cu 2-0.