Mediașul este lider: Gaz Metan - UTA Arad 3-1

Gaz Metan Mediaș este liderul seriei a doua din liga secundă la fotbal, după ce a trecut de UTA Arad pe teren propriu, scor 3-1. Medieșenii au controlat prima repriză și și-au creat câteva ocazii de a marca, neconcretizate însă pe tabela de marcaj. Golul a venit în minutul 43, Darius Olaru înscriind după o pasă foarte bună primită de la Alex Munteanu. Imediat după pauză, în minutul 46, Figliomeni a luat o acțiune pe cont propriu, a driblat apărătorii arădeni și a înscris pe lângă portarul echipei oaspete. Arădenii au redus din diferență în minutul 73 dintr-o lovitură de la 11 metri, însă medieșenii au închis tabela în minutul 85, după golul lui Abrudan. În urma acestui rezultat, Gaz Metan a urcat pe primul loc în clasamentul seriei secunde din Liga a doua și va juca etapa viitoare în deplasare cu Unirea Tărlungeni.