Romeo Roberto de 3 puncte: FC Bihor - Gaz Metan Mediaș 0-1

Gaz Metan Mediaș a câștigat extrem de greu partida disputată duminică în deplasare cu FC Bihor. Partida a fost una extrem de disputată, cu ocazii de ambele părți. Bihorenii au avut 3 situații extrem de clare de a marca, însă portarul Alexandru Greab a fost un adevărat "înger păzitor" al porții Gazului Metan. Și medieșenii au avut câteva oportunități clare de a marca, însă portarul gazdelor sau imprecizia jucătorilor Gazului au făcut ca scorul să rămână 0-0 până în minutul 82. Cu 8 minute înainte de finalul partidei, Munteanu întoarce cu capul, din cădere, o minge în centrul careului, de unde Roberto Romeo reia imparabil, din vole, şi deschide scorul. A fost golul care asigură 3 puncte foarte importante Gazului Metan. În ultima etapă a turului, medieșenii joacă pe teren propriu cu Chindia Târgoviște. Partida se dispută miercuri, 11 noiembrie 2015.