UMILINȚĂ TOTALĂ: Șoimii Pâncota - Gaz Metan Mediaș 2-1

Gaz Metan Mediaș a pierdut lamentabil la Pâncota, scor 1-2, după ce sâmbătă pierduse și în deplasarea de la Tărlungeni. Gazdele au deschis scorul în minutul 29, când Issa a centrat în careu, Buzean a respins până la Pirtea, care a înscris din voleu, de la 17 metri, la colţul lung al porţii lui Botoşer. Cu 3 minute înainte de pauză, Șoimii Pâncota face 2-0. Issa a trecut în careu de trei adversari, a pasatde pe linia de fund, de pe dreapta, Dragalina reia spre colţul lung din 4 metri, lângă bara de pe colţul lung. În repriza a doua, medieșenii au încercat să scoată cel puțin un punct din această partidă, însă nu au reușit decât golul de onoare în minutul 92.
Etapa viitoare, Gaz Metan joacă pe teren propriu cu Universitatea Cluj. Partida se desfășoară sâmbătă, 28 noiembrie 2015, ora 15, și va fi transmisă de posturile DigiSport și DolceSport.