"Memorialul Costel Totan" şi-a desemnat câştigătorii

Prima ediţie a "Memorialului Costel Totan" la tenis de câmp şi-a desemnat câştigătorii la sfârşitul săptămânii trecute. La categoria rezervată copiilor, Alexia Preda a ocupat locul I, fiind urmată de Carla Păcurar pe locul 2 şi Răzvan Medrea alături de Cristina Răcean, care au ocupat locul 3. La adulţi, Raul Spiridonescu a ocupat prima poziţie a clasamentului, fiind urmat de Ovidiu Popa. Locul 3 a fost ocupat de către doi jucători de tenis de câmp, respectiv Ioan Moga şi Adrian Paşca.
Asociaţia Tenis Club Romgaz Mediaş a organizat "Memorialul Costel Totan", în perioada 15-21 februarie 2016. Turneul nu a avut limită de vârstă, iar la finalul competiţiei, participanţii au fost recompensaţi cu diferite premii. Acţiunea a fost susţinută de Romgaz Mediaş.