FOTO și VIDEO: România a învins Țara Galilor, scor 2-1, la Mediaș

Echipa națională de tineret a României a câștigat meciul împotriva Țării Galilor de la Mediaș, scor 2-1 și păstrează șanse de calificare la Europeanul de anul viitor. Hodorogea a deschis scorul în minutul 37 din pasa lui Bumba. În minutul 43 oaspeții au irosit un penalty prin Harrison. În minutul 54 tricolorii au punctat din nou, de această dată prin Alex Ioniță, care a punctat din pasa lui Olteanu. Țara Galilor a redus din diferență în minutul 82, când Harrison a profitat de o gafă a lui Cojocaru, a centrat în fața porții, de unde Charles a înscris. În urma acestui rezultat, naționala de tineret a României se clasează pe locul 2 al grupei, cu 13 puncte. Pe locul 1 este Danemarca cu 16 puncte și un joc mai puțin disputat, iar pe locul 3 se află Țara Galilor.