VIDEO Leo Grozavu: Știam că meciul cu Brașov va fi foarte greu

Gaz Metan Mediaș a trecut marți seara de FC Brașov, scor 2-1, în etapa a 21-a a ligii secunde la fotbal. Soarta partidei a fost hotărâtă în repriza secundă, după ce la finalul primelor 45 de minute scorul a fost 0-0. În minutul 63, Cristian  Gavra a preluat o minge în colţul stâng al careului şi a trimis imparabi în vinclul colţului lung, fără nicio speranță pentru portarul brașovean. După un sfert de oră, Coşereanu a reușit să treacă de un adversar în partea stîngă, a pătruns în careu şi i-a pasat în faţa careului mic lui Gavra, care a reușit dubla. În minutul 82, brașovenii au reușit să reducă din diferență grație golului marcat din lovitură de la 11 metri de Matei. Gaz Metan joacă etapa viitoare în deplasare cu FC Baia Mare. Meciul este programat sâmbătă, 12 martie, de la ora 11.