Gaz Metan a făcut spectacol și a câștigat cu 3-1 în fața Brașovului

Gaz Metan Mediaș a câștigat, marți seara, pe teren propriu, cu 3-1, în comapnia formației FC Brașov, în primul meci din etapa a 3-a din playofful Seriei a II-a din eșalonul secund. Tîrcoveanu a înscris în minutul 19 singurul gol al unei prime reprize extrem de disputate. Brașovenii au reușit să egaleze la un sfert de oră de la începutul reprizei seunde prin Matei. Gaz Metan a revenit în stil de mare formație și au rezolvat meciul în numai două minute. Au marcat Zaharia în minutul 65 și Gavra în minutul 68. Gaz Metan a câștigat cu scorul de 3-1 și s-a distanțat la 4 puncte în fruntea clasamentului, înainte ca celelalte echipe să fi evoluat în această etapă.
Medieșenii joacă în deplasare etapa viitoare, cu UTA Bătrâna Doamnă. Meciul se dispută sâmbătă, 23 aprilie 2016, ora 11, și va fi transmis în direct de postul DigiSport 1.