Gazul bate la Baia Mare, 2-1, și rămâne lider

Gaz Metan Mediaș a câștigat al doilea meci din play off-ul seriei a doua din liga secundă la fotbal. Sâmbătă dimineața în deplasarea de la Baia Mare, fotbaliștii pregătiți de Cristian Pustai s-au impus cu 2-1, la capătul unei partide disputate pe un teren destul de greu. Medieșenii au deschis rapid scorul prin Gavra, în minutul 4, care a scăpat singur cu portarul Ormenişan şi l-a executat cu un şut la colţul scurt. Gazdele au egalat în minutul 53, când Daminuţă i-a trimis lui Pop, care a preluat mingea, a intrat în careu și a șutat fără speranţe pentru Albuţ. În minutul 68, pe fondul dominării gazdelor, Gazul a dat lovitura, prin Gavra, care a marcat din 10 metri. În urma acestei victorii, medieșenii rămân pe primul loc în seria a doua și jor juca etapa viitoare pe teren propriu cu FC Brașov. Meciul este programat marți, 19 aprilie 2016, ora 18, și va fi transmis în direct de postul DigiSport 1.