Pustai revine cu victorie: Gaz Metan Mediaș - CS Mioveni 3-1

Cristian Pustai a revenit cu o victorie la Mediaș. Duminică după amiaza, Gaz Metan a trecut cu 3-1 de CS Mioveni, în prima etapă a play off-ului din seria a doua a ligii secunde la fotbal. Gaz Metan a deschis scorul în minutul 22, când Băjenaru a executat o lovitură de pedeapsă cu o scăriţă pe centrul porţii şi l-a învins pe Popescu, sărit în stânga. Lovitura de la 11 metri a fost acordată în urma unui henț al unui jucător advers. Deși au mai ratat 3 ocazii foarte mari, medieșenii au intrat la pauză cu un avantaj de un gol. În repriza secundă, jucătorii Mioveniului au reușit să egaleze rapid, în minutul 50, când Nilă preia la marginea careului şi trage din întoarcere la prima bară, învingându-l pe Greab. Medieșenii preiau din nou conducerea în minutul 68 prin Coșereanu, iar două minute mai târziu, Alex Munteanu stabilește scorul final, 3-1 pentru Gaz Metan. În urma acestui rezultat, medieșenii rămân pe locul I în seria a doua a ligii secunde și vor evolua în deplasare etapa viitoare, contra celor de la FCM Baia Mare.