Trei copii din Mălâncrav, toţi în vârstă de 10 ani, au ajuns duminică seara la Spitalul Municipal Mediaş după ce s-au intoxicat cu ciuperci. Părinţii copiilor le-au spus asistenţilor de la Ambulanţă că micuţii au consumat ciupercile vineri seara, iar în cursul zilei de duminică au început să se simtă tot mai rău. Cei 3 copii au fost transportaţi la Compartimentul de Primire Urgenţe al Spitalului Municipal Mediaş, ei fiind conştienţi în momentul sosirii la unitatea medicală medieşeană. Medicii au decis internarea copiilor pentru efectuarea unor analize şi supraveghere medicală de specialitate. Per total, 11 persoane din zona de nord a judeţului Sibiu au ajuns la sfârşitul săptămânii trecute la Spitalul Municipal Mediaş după ce s-au intoxicat cu ciuperci.
ALERTĂ - 3 copii INTOXICAŢI cu CIUPERCI, internaţi la Spitalul Municipal Mediaş
Trei copii din Mălâncrav, toţi în vârstă de 10 ani, au ajuns duminică seara la Spitalul Municipal Mediaş după ce s-au intoxicat cu ciuperci. Părinţii copiilor le-au spus asistenţilor de la Ambulanţă că micuţii au consumat ciupercile vineri seara, iar în cursul zilei de duminică au început să se simtă tot mai rău. Cei 3 copii au fost transportaţi la Compartimentul de Primire Urgenţe al Spitalului Municipal Mediaş, ei fiind conştienţi în momentul sosirii la unitatea medicală medieşeană. Medicii au decis internarea copiilor pentru efectuarea unor analize şi supraveghere medicală de specialitate. Per total, 11 persoane din zona de nord a judeţului Sibiu au ajuns la sfârşitul săptămânii trecute la Spitalul Municipal Mediaş după ce s-au intoxicat cu ciuperci.