Luni dimineaţa am primit câteva poze din partea unui cititor Mediaş Breaking News Blog, care ilustrează perfect nesimţirea unor medieşeni. Mai exact, sâmbătă, după ce o bandă a străzii Blajului a fost asfaltată, mai mulţi şoferi şi-au parcat maşinile exact pe asfaltul proaspăt turnat. Domnul care mi-a trimis pozele a explicat foarte bine ceea ce s-a întâmplat. "Dupa ce o bucata din str Blajului a fost asfaltata, domni din zona au considerat ca este mai bine sa parcheze masinile pe asfaltul proaspat turnat decat pe banda cealalta , sunt si eu sofer si am trecut si sambata , duminica si azi pe acolo dar nu mi se pare ok sa facem asa ceva mai ales ca pe acolo trece si transportul in comun, dar oare politia comunitara nu putea face ceva ca doar tot pe acolo au patrulat dar mai bine au stat la volan si au trecut tot prin gropi decat sa ia masuri, in fine sper sa fie vreme buna sa se asfalteze si banda cealalta ca sa putem circula si noi pe asfalt nu sa parcam", mi-a scris respectivul domn.
NESIMŢIRE - Au PARCAT maşinile pe asfaltul PROASPĂT TURNAT în cartierul Vitrometan din Mediaş
Luni dimineaţa am primit câteva poze din partea unui cititor Mediaş Breaking News Blog, care ilustrează perfect nesimţirea unor medieşeni. Mai exact, sâmbătă, după ce o bandă a străzii Blajului a fost asfaltată, mai mulţi şoferi şi-au parcat maşinile exact pe asfaltul proaspăt turnat. Domnul care mi-a trimis pozele a explicat foarte bine ceea ce s-a întâmplat. "Dupa ce o bucata din str Blajului a fost asfaltata, domni din zona au considerat ca este mai bine sa parcheze masinile pe asfaltul proaspat turnat decat pe banda cealalta , sunt si eu sofer si am trecut si sambata , duminica si azi pe acolo dar nu mi se pare ok sa facem asa ceva mai ales ca pe acolo trece si transportul in comun, dar oare politia comunitara nu putea face ceva ca doar tot pe acolo au patrulat dar mai bine au stat la volan si au trecut tot prin gropi decat sa ia masuri, in fine sper sa fie vreme buna sa se asfalteze si banda cealalta ca sa putem circula si noi pe asfalt nu sa parcam", mi-a scris respectivul domn.