Un fost candidat la primăria unei comune situată lângă Mediaş a ajuns luni seara la Spitalul Municipal Mediaş după ce s-a intoxicat cu ciuperci. Bărbatul, în vârstă de aproximativ 60 de ani, a consumat ciuperci împreună cu nepotul său în vârstă de 8 ani. Au început să se simtă rău şi au apelat de urgenţă numărul 112. Un echipaj SMURD i-a transportat la Spitalul Municipal Mediaş pentru control medical şi investigaţii de specialitate.
CANDIDAT la PRIMĂRIE, INTOXICAT CU CIUPERCI. A ajuns la spitalul din Mediaş
Un fost candidat la primăria unei comune situată lângă Mediaş a ajuns luni seara la Spitalul Municipal Mediaş după ce s-a intoxicat cu ciuperci. Bărbatul, în vârstă de aproximativ 60 de ani, a consumat ciuperci împreună cu nepotul său în vârstă de 8 ani. Au început să se simtă rău şi au apelat de urgenţă numărul 112. Un echipaj SMURD i-a transportat la Spitalul Municipal Mediaş pentru control medical şi investigaţii de specialitate.