













Sute de romi din Mediaş au participat sâmbătă după-amiaza la Balul Ţiganilor Medieşeni-ediţia 2012. Evenimentul s-a desfăşurat, la fel ca în fiecare an, ân hangarul K al fostei Şcoli de Aviaţie din Mediaş. Alături de romi au fost prezenţi şi edilii Mediaşului, Teodor Neamţu şi George Petrescu. Romii au încins o distracţie pe cinste, iar Direcţia de Asistenţă Socială a pregătit pentru acest eveniment 1.200 de sarmale şi tocăniţă de oaie la ceaun. Mai sus găsiţi imagini de la acest eveniment, iar mâine voi reveni cu un material amplu.