FOTO ŞI VIDEO - Romii din Mediaş s-au distrat de minune la Balul Ţiganilor 2012
















Sute de romi din Mediaş au participat sâmbătă după-amiaza la Balul Ţiganilor Medieşeni-ediţia 2012. Evenimentul s-a desfăşurat, la fel ca în fiecare an, ân hangarul K al fostei Şcoli de Aviaţie din Mediaş. Alături de romi au fost prezenţi şi edilii Mediaşului, Teodor Neamţu şi George Petrescu. Romii au încins o distracţie pe cinste, iar Direcţia de Asistenţă Socială a pregătit pentru acest eveniment 1.200 de sarmale şi tocăniţă de oaie la ceaun. Mai sus găsiţi imagini de la acest eveniment, iar mâine voi reveni cu un material amplu.
Un produs Blogger.