Sparta Mediaș, SCORUL ETAPEI în primul meci din Liga a IV-a: 7-1 cu Păltiniș Rășinari

Meciul primei etape din Liga a IV-a dintre Sparta Mediaș și Păltiniș Rășinari a oferit opt goluri, stabilindu-se astfel scorul debutului de sezon: 7-1 ȋn favoarea medieșenilor, scrie www.turnulsfatului.ro. Meciul se anunța unul extrem de echilibrat, dat fiind faptul că cele două combatante au terminat ediția precedentă ȋn primele cinci echipe ale campionatului: Sparta Mediaș (loc 5), respectiv Păltiniș (loc 3). Cei de la Păltiniș Rășinari au condus cu scorul de 1-0, ȋn primele 40 de minute, după care au fost egalați. Iar din minutul 60 al partidei, echipa a căzut din punct de vedere fizic, de pe urma căreia medieșenii au profitat la maximum. Marcând de șase ori ȋntr-un interval de 30 de minute, stabilind scorul etapei.