Medieșeanca Raluca Floca Oprea, câștigătoare la un puternic turneu de tenis în Grecia

Medieșeanca Raluca Floca Oprea continuă evoluțiile foarte bune în turneele de tenis de câmp. În urmă cu câteva zile, Raluca a cîștigat la dublu un puternic turneu care s-a desfășurat la Salonic, în Grecia. Raluca Floca Oprea a făcut pereche cu o jucătoare din Cipru, Eleni Louca, impunându-se în finală cu scorul de 6-3, 6-1.
Raluca Floca Oprea a cîștigat recent locul I la un puternic turneu în Austria. Raluca a participat la un turneu internațional rezervat jucătoarelor de 16 ani și a reușit să căștige competiția. Jucătoarea din Mediaș a întâlnit-o în finală pe elvețianca Fiona Ganz, pe care a învins-o cu 7-6, 6-3.